| alex4410 a întrebat:

Salut.Am 15 ani si obosesc foarte repede dupa ce fac putin efort.Nu sunt obez.Din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Nu conteaza ca nu esti obez sau slab.
Daca nu faci minim 30 de minute de efort, obosesti repede, te misci mai greu, etc.
Trebuie sa faci un minim de efort nu zic sa fugi 30 de minute nu sa faci putina miscare de incalzire si este bun si atata.

6 răspunsuri:
| Giulia97Anna a răspuns:

Pentru ca nu faci efort zilnic, aceeasi problema o am si eu.Of of facebook-ul asta laughing

| firefox6 a răspuns:

Poate fi si din cauza ca ai depuneri pe niste vene de la inima (artere cred ca se numesc) de la prea multa carne consumata asa ca trebuie sa mananci mai multe cereale. (scuze ca nu e prea exact dar e ce ne a explicat in mare parte profa de bio doar ca eu sunt a sasea si fac zoologie dar ne a explicat cate ceva despre infarct) sper sa te ajute! pa! pa!

| madalina00 a răspuns:

Poate ai hipertensiune arteriala.

| angeltony20 a răspuns:

Inseamna ca nuaifacut efort fizic incearca sa fugi in fiecare zi cate 5 10 min si pe urma nu mai obosesti asa repede