| LiviuPaul a întrebat:

Am 16 ani, 76 de kg si fac sala de 2 ani. Cu toate ca am patratele, burta este "dilatata". Cand stau normal se vede ca si cum as avea burta (nu mare, dar mai mare putin decat pieptul), iar cand ma incordez mi se vad patratelele. Cauza este mancatul foarte mult? Se poate rezolva problema chiar daca continui sa fac masa musculara, sau macar daca ma apuc de definire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Nu stai calm mancatul nu este o problema, este ceva normal multi culturisti au intalnit aa zisa problema, trebuie cumva arsa grasimea de pe abdomen

| LiviuPaul explică (pentru vocea):

"Problema", daca pot sa-i zic asa, e ca nu prea e grasime pe abdomen, dupa cum am scris si in intrebare. Parca sunt balonat tot timpul.

| vocea a răspuns (pentru LiviuPaul):

Pai inseamna ca zona de sub piept adica stomacul este mai mare, deci nu e nici o ptoblema, si arnold avea la fel dar nu se vedea deoarece avea pieptul mai mare