| Andrei555678 a întrebat:

Salut,am 16 ani, acum o zi m-am trezit la ora 8(de obicei ma trezesc la 11)cu o durere foarte mare de cap si tiuit puternic in urechi,acum ma doare capul doar cand ma misc brusc dar tot simt o presiune in frunte si ma dor ochii cand ii misc putin mai fortat, doare foarte tare ceea ce nu ma durea atat, pe langa asta vorbesc si pe nas putin si cand inspir aer il simt foarte rece.Tin sa mentionez ca am cumparat un tv foarte mare acum 4 zile si cred ca asta ar putea sa fie cauza durerilor de ochi si cap.Sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai trezit prea devreme.

| Violleta2022 a răspuns:

Oboseala foarte mare! Culcatul dupa miezul noptii si pierdutul orelor in fata unui ecran electronic duce la: dureri de cap si ochi, ameteli, stari de voma, tensiune arteriala ridicata.
Ia-ti tensiunea arteriala in primul rand si apoi odihna foarte muta, dar dormit la 9-10 seara, iar statul in fata unui screen multe ore, trebuie evitat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mergi la medicul de familie

| xXVranceaXx a răspuns:

Ce naiba are legătură televizorul cu problema ta? Nu mai suntem raționali, este clar...
În primul rând, este vorba de o durere a mușchilor și a oaselor, ia și tu un unguent pentru asta
- ia un plic de Propolis C sau Coldrex, cum vrei tu
Du-te la spital, să-ți faci un control la vitamine și minerale, ai ajuns să te prăpădești din cauza asta
Un stil echilibrat de alimentație sănătoasă o să te ajute mult
Mult noroc!

| ACTH a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Esti sanatos la cap? Ii recomanzi medicamente de raceala de tip Coldrex, in conditiile in care el are simptome total diferite?
Vai de capul meu.

| Andrei555678 explică (pentru xXVranceaXx):

Ai citit bine intrebarea?

| xXVranceaXx a răspuns (pentru ACTH):

Da, e posibil să fie o sinuzită și el nu poate știi

| xXVranceaXx a răspuns (pentru Andrei555678):

Da, am citit-o bine

| Ion-Marius_Dumitru_1985 a răspuns:

Dacă te trezești la 11, te culci la ora 3 pe putin.Eu zic sa încerci cu mai multa odihna, dacă nu trece, mergi la medic nu sta si da, dacă stai toată ziua cu ochii în telefoane, calculatoare și televizoare... Afectează!