| Andrew23 a întrebat:

Salut am 16 ani si am 1.65 Inaltime.
Tata are 1.75 iar mama 1.61. Oare o sa mai cresc? ...anu trecut aveam la fel.thinking Cati Cm o sa mai cresc maxim? Funda cel mai bun raspuns,!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EFE21 a răspuns:

Salut Andrew23. poate esti in perioada de stagnare. adica o perioada nu o sa mai cresti. dupa care pe la 18 ani trebuie sa fii aproape cat tatal tau. sau cam asa ceva. eu am 14 ani si am 1.80. happy

2 răspunsuri:
| andreeamitoi a răspuns:

Nu prea mai este posibil sa cresti dupa varsta asta daca esti baiat. Oricum variaza de la persoana la persoana... oricum, de principiu nu daca nu ai mai crescut de anul trecut...

| jacheline a răspuns:

Eu sunt fata si am crescut 3-4 cm acum la 20 de ani, cu toate ca nu am mai crescut inainte de la 17.