| MihaiCiornescu23 a întrebat:

Salut. Am 16 ani și as vrea sa ma vaccinez împotriva Covid. (Rog conspiraționistii sa tacă).
Întrebarea este următoarea. Pot merge la vaccin fără sa fiu însoțit de un părinte? Mama e ocupata cu locul de munca și nu prea are timp sa meargă cu mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu poti si te felicit ca vrei sa faci asta. Ideea este ca se poate face si sambata daca are liber mama.

| florin926481f a răspuns:

Nu atata timp cat esti minor.