| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si de mult timp ma tot intreb de ce scrotul meu este mai mereu incordat, tare, iar testiculkele urca din scrot sub piele, vara este ok scrotul este relaxat, testiculele in scrot, totul ok. Este oare o problema? trebuie sa-mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Pot fii multe cauze, dar dacă ne zici ca vara totul e ok, atunci e din cauza frigului. Temperaturile scăzute provoacă aceste reacții. Iara, dacă porți jeans foarte strânși.

Bineînțeles, problema poate fii una hormonala sau anatomica, în acest caz ar trebuie consultat medicul de familie, apoi urologul.