| CristiGusta a întrebat:

Am 16 ani si o problema la o masea sparta.Am mers la dentist,a lucrat cu freza, dar am o durere foarte mare la apasare.Dentistul mi-a spus ca e din cauza ca am gingia inflamata...Nu pot sa iau niste medicamente sau orice sa-mi reduca inflamarea? Multumes anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nu lua medicamente dupa ureche, sau ce-ti spun utilizatorii TPU! du-te la medic si spune-i problema, el va sti ce-ti trebuie pentru a scapa de durere.

| CristiGusta explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Vreau sa vad daca mai sunt cazuri ca al meu, iar daca da, ce au facut incontinuare.Mersi de raspuns!

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru CristiGusta):

Salut, nu stiu de ce eziti sa mergi la dentist! Nu ti-o spun in nume de rau, sa ma ierti daca intelegi gresit dar atata timp cat el ti-a facut acea lucrare el e responsabil pentru durerea ta, eu m-as fi dus din prima si i-as fi spus! Nu trebuie sa fii tratat in felul asta de catre doctorul tau dentist, mie mi se pare ca a vrut sa scape de tine mai repede.