| flaviusfly1 a întrebat:

Salut, Am 17 ani, 1.73m și 55kg, as vrea să mă îngraș deoarece nu imi place deloc de corpul meu, cunoaște cineva o soluție rapidă?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca vrei rapid, recomand sa-l contactezi pe Dragos vultur (get fit with dragos vultur pe Facebook) si la 250 lei ai pachet meniu personalizat pentru o luna + program personalizat exercitii pentru o luna (sau fiecare separat 125) si te asigur ca intr-o luna daca te tii de ce zice slabesti super mult

| Donsavas a răspuns:

Mergi la sala, nu te îngrașă nu e sănătos. Si fa ti niste analize hormonale. S ar putea să ai o afectiune necesitata.

| RasfoiescPeNet a răspuns:

Nu te apuca sa manaci aiurea …. consulta un nutritionist. Daca nu stii pe cine sau nu ai bani, vezi pe net diverse sfaturi.
Trebuie controlata greutatea.

inainte de a incepe o atare cura trebuie cercetata cauza care produce unul sau altul din aceste fenomene care nu mai sunt naturale.
Cura de ingrasat este o problema tot atat de dificila ca si cura de slabit, pentru ca si starea de epuizare ca si obezitatea este o stare maladi. Sa nu ni se para deci paradoxal, ca unele prescriptii dietetice pentru cura de ingrasat vor fi cu totul identice cu prescriptiile date persoanelor prea grase.
Vezi continuarea dietei (cura de ingresare):
http://www.mediculmeu.com/......grasat.php

Nu te afecteaza stresul si de aceea si asa putine kilograme?
http://www.rasfoiesc.com/sanatate/alimentatie/Stresul-Si-Mancatul24.php

| Maripapaia a răspuns:

Mănâncă mult
Dormi mult
Leneveste