| Victor705570 a întrebat:

Salut, am 17 ani, 54kg si 178cm inaltime. Ce as putea sa fac sa pun cateva kilograme pe mine? Am aceeasi greutate de 2 ani +-1kg. Mentionez ca si tatal meu a fost slab la varsta mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Exista oameni care oricat de mult ar manca(mai ales la varsta asta) nu se pot ingrasa. Poti incerca sa mananci mai multe lipide(paine, paste, orez), grasimi etc, dar s-ar putea sa nu poti face nimic in privinta asta.Cel putin nu acum.

| xcRs a răspuns:

Mananca si tu mai mult ziua adica de vreo 4-5 ori pe zi dar daca mergeai si la sala se prindea ceva si de tine

| Victor705570 explică (pentru xcRs):

Am mers la sala 1 luna si apoi am mai continuat acasa tot cam o luna plus mancat carne si hidratat bine. nu s-a pus nici 1kg in timpul asta