| Lajsvdufbvf a întrebat:

Am 17 ani(baiat) si cam acum 1 an m-am ras prima data in zona intima (mare prostie, am gresit recunosc) am folosit un bic vai mama lui pe care-l mai folosisem inainte iar după epilare n-am folosit nicio crema. Vreo 2 zile abia am mers sincer sa fiu, apoi a crescut părul dar e foarte foarte aspru si simt ca si cum m-ar înțepa/deranja in timpul mersului (destul de tare ). Daca fac dus, cat timp părul este uscat si moale, n-am probleme, după ce transpir un pic si părul se umezeste e nasoală treaba. Ce sa fac sa nu ma mai înțepe?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu te ai razi, deloc!
Foloseste un aparat de tuns (trimming & grooming), care il poate tunde foarte scurt si nu vei mai avea probleme cu intepatul si nici cu iritatia locala sau aaritai de bube purulente.
Sunt aparate de tuns barba, care pot fii folosite pentru diverse lungimi de par si in cazul tau, il poti folosii si pubian.

| JicaContra a răspuns:

Te faci coafor
sau cauti pe cel google
https://www.google.com/search?q=cum+sa+iti+faci+parul+moale
ce merge pentru podoaba capilara, merge binemercic si la parul pubian

| ancaval a răspuns:

Epilare întotdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi o crema epilatoare nu ai probleme cu iritatia datorata parului, insa trebuie sa te asiguri ca nu iti provoaca ea arsuri, cred c te descurci tu cu restul

| oz_1736 a răspuns:

Dup ce te razi dă cu o crema hidratanta. Si foloseste o lama noua