| Kolt a întrebat:

Am 17 ani si 173 cm as vrea sa ajung la pe la 180 cm vreau sa stiu daca se poate, fratele meu are cam 183-184. Dati-mi niste sfaturi cum as putea sa cresc 7-10 cm. Cel care da cele mai utile sfaturi primeste funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Garantat mergi la handbal si inot
daca bagi handbal gata se rezolva problema sigur sigur

| Sekim a răspuns:

Iei calciu mult si faci sport. Basket sau inot. Sau, varianta asta nu o recomand pentru ca m-am gandit eu acum la ea dar din punct de vedere logic te face mai inalt, stai pe o bara si iti pui greutate pe partea de jos a corpului in asa fel incat sa iti traga de corp in jos. Ramanem la primele variante cu calciu si sport rolling on the floor

| AureliusTPU a răspuns:

Daca vrei sa cresti poti sa te intinzi in fiecare dimineata si mai cresti dar asta e varianta daca nu vrei sa faci basketball.