| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 17 ani și am o problema urâta la un dinte... e dat puțin in spate. cum fac sa-l îndrept fără aparat dentar? Mi se pare inutil sa cheltuiesc 500-1000€ pentru un dinte.
Am auzit niște chestii care îndreaptă dintele fără aparat dentar. astea fiind:
1) Dacă îl împing cu degetu in fata cât mai des acesta cu timpul ar trebui sa se îndrepte (cică e un sfat care i l-a dat dentistul la un amic)
Dar nu știu cât timp sa-l împing. cât ziceți?
2) Dacă împing cu limba dintele in fata se va îndrepta... dar totuși nu știu cât timp sa împing, cât ziceți?
3) Cică sarea conține niște componente, acizi, și nu mai știu ce care îndreaptă dinții, e adevărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la stomatolog si discuta o optiune mult mai ieftina, o proteza de plastic, care o pui noaptea la culcare si dimineata o scoti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Impins cu degetul... lool. Mergi la medic la un consult si iti va prezenta solutiile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stomatologul rezolva problema asta, nu intrebarile pe TPU.

| Noone09 a răspuns:

Nu cred va vei primi aparat dentar pentru. Un dinte dar cel mai bine ar fi sa mergi la dentist

| crisTinaq111 a răspuns:

Iti recomand sa mergi sa le ceri o parere - https://bote-san.ro/