| maximdreey a întrebat:

Salut, am 18 ani si de cateva luni tremur foarte tare, in special imi tremura mainile, am incercat sa mananc mai bine dar nu am simtit diferente. Nu tremur la fel de tare constant, dar se intampla frecvent, asta insemnand cam in fiecare zi. Sunt fumator, nu beau cafea, stiu ca tigarile ar putea sa fie un factor destul de important dar fumez de doi ani si problema mea a aparut de acum cateva luni. De asemenea am incercat sa mai raresc si tigarile dar fara rezultat, ma gandesc ca ar mai putea fi si alte cauze. Ce credeti ca as putea sa fac pentru a ameliora asta, devine foarte stresant? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rony23 a răspuns:

De la băutură

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Exista peste 20 tipuri de tremor si o multime de cauze. Du-te la medic!--- ai nevoie de o evaluare medicala.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, tremuratul nu este de la nemancare, ci este o problema neurologica aici.
Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la neurologie, pentru ca este ceva acolo.
Din pacate, nu poti ameliora situatia daca nu stii ce este.
Cat despre fumat, inceteaza azi sa mai fuzemi, ca-ti amplifica si deterioreaza sanatatea.
evident ca te-a afectat dupa 2 ani, ca acum 2 ani cand ai inceput sa fumezi erai perfect sanatos, dar in timp, zi de zi fumand, ti-ai deteriorat sanatatea cate putin, pana ai ajuns aici.