| BarbutaGabi a întrebat:

Salut, Am 20 de ani și de 3 luni sunt amețit încontinuu, de când ma trezesc, pana ma culc, nu-mi trece absolut deloc amețeală nici măcar un minut, dar nu ma simt deloc rău, ma simt de parca as fi beat nonstop și am asa o stare de disconfort, nu știu cum sa explic starea și am început sa fiu cam speriat, știe cineva ce poate sa fie sau s-a mai confruntat cineva cu asa ceva? Am fost la foarte multi medici am facut ai radiografie la creier am uitat cum se numește, nu au gasit nimic, daca a mai patit cineva va rog frumos sa imi dati un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca faci tratament poate e o reacție adversa a unui medicament. Citește prospectul si vezi care sunt reacțiile adverse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anxietate sau o forma de anemie

| BarbutaGabi explică (pentru anonim_4396):

Si anxietatea asta se poate trata intr-un fel? Sau totul depinde de tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BarbutaGabi):

Totul depinde de tine anxioliticele calmează nu tratează poate ai întrerupt brusc ceva tratament ce trebuia sa îl iei în continuare și ai întrat în sevraj sau ai anemie anxietatea e și când ai frici, gânduri, emoții stari accentuate de neliniște de nesiguranță frici nejustificate ireale imaginare fictive. Depinde ca sunt mai multe tipuri de anxietăți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista tratament pentru anxietate și dacă nu ai o vulnerabilitate genetica poți scapa de anxietate cu tratament fără sa ai episoade recurente de anxietate după încetarea tratamentului happy

| MpvRoxi a răspuns (pentru BarbutaGabi):

Crede-mă, totul depinde de tine, nici un tratament nu te va face bine permanent, doar pe perioada tratamentului deoarece psihicul e liniștit știind că a luat o pastila 2, 3. Totul depinde de cat de puternic și ambițios ești că să poți să depășești. Eu sunt în aceeași situație

| MpvRoxi a răspuns:

Bună, se poate să fii așa și din cauza vremii, ori ai un tip de anxietate care se manifesta așa. Ori ai trecut printr o perioada dificila in care te ai consumat foarte mult și corpul resimte. Și eu am zile când mă simt că și cum aș fi " mahmura ". Ia niste vitamine

| BarbutaGabi explică (pentru MpvRoxi):

Am luat vitamine timp de doua saptamani dar degeaba, am luat vreo 3 tipuri de tratamente toate cu vitamine si pastile de relaxare, nimic