| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut. Am aceasta pata de vreo 3 zile. La început a fost un punct rosu, pe care l-am tot scărpinat si s-a făcut putin mai mare. Acum daca am scărpinat putin cu unghia a curs putin sange(probabil cum s-a decojit pielea). NU ma mananca, nu ma doare, ma ustura putin. Nu se decolorează la atingere. Poza: https://ibb.co/QCFR1gM
Ce poate fi? Nu am alte simptome.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un coș.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie si arata i lui, el stie sigur.

| Irinelp a răspuns:

E un coș care s-a spart, o să treacă în câteva zile.

| BuGsstormbunny explică (pentru Irinelp):

Nu cred ca e cos, e chiar la nivelul pielii. Coșurile se decolorează la atingere. Poate fi purpura? Doar pata asta o am.