| denis988 a întrebat:

Am aproape 13 ani, 45 kg si 1.60m. Cine imi poate spune un program ceva gen ca la sala... si sa imi spuna ce exercitii fac pentru fiecare grupa de muschi. am o gantera de 4kg ( de a doua fac rost saptamana asta). si daca va fi o sa imi fac rost de gantere mai grele.(fac genoflexiuni, abdomene, flotari dar mna.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Uita-te aici
http://www.youtube.com/watch?v=emKAokYovek
Sper sati fi fost de folos!

| Tiu_Marius_1993 a răspuns:

Nu trebuie sa faci un program de sala... fa in fiecare seara exercitii cu corpul tau. Flotari, Geno, Tractiuni, Abdomene. Si pe la 16 - 17 ani poti merge la sala