| Anonimaams a întrebat:

Am auzit recent de cazurile acelea din America, unde câțiva oameni au murit de la țigări electronice. Și voiam sa va întreb, are legătura cu faptul ca ei făcea exces de ele sau sunt nocive și dacă fumezi de câteva ori pe zi? Și iqosul este dăunător, dacă fumez cam 5-10 heets-uri pe zi? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| boss97 a răspuns:

1. *ei făceau exces*
2. Dacã ai probleme de sănătate, țigările îți micșorează șansele de a trăi mai mult, și da, toate sunt nocive și/sau dăunătoare.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Până acum în USA au fost 6 decese și 380 de îmbolnăviri de plămâni din această cauză. Atât se cunoaște. Astfel, nu conțin fum, dar sunt nocive.