| CrissXX a întrebat:

Salut, am avut covid și m-am vindecat.
Dar, după o perioadă am început să am anomali ale mirosului, spre exemplu, aproape tot miroase a ceapă, fără să aiba vreo legătură... a mai avut cineva problema asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Smolbean a răspuns:

Salut. Da, problema asta a avut-o și prietena mea. Acum i-a trecut( după aprox un an)

| EduardC a răspuns:

Salut,

Este normal sa se intample. Virusul covid, afecteaza receptorii sensibili ai nasului pentru miros. Chiar si daca ai fost vindecat, efectele pot ramane pentru ceva vreme, insa in timp se vor duce.
Totul este normal, insa daca esti ingrijorat poti face o vizita la doctor.