| 757474 a întrebat:

Salut, am avut o aluniță de piele in zona subratului, din neatenție in timp ce ma epilam am taiat-o si acum am o galma, ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te epilai sau te-ai ras? Daca te epilai cu ceara nu o taiai. Mergi la medic.

| 757474 explică (pentru darrio2007):

M-am ras

| 757474 explică (pentru darrio2007):

La dermatolog?

| darrio2007 a răspuns (pentru 757474):

Da. Banuiesc ca ti-a curs sange. Sa nu se fi infectat.

| 757474 explică (pentru darrio2007):

Nu, nu mi-a curs

| alina2k18 a răspuns:

Du-te la dermatolog ca sa te examineze si sa vada ce e cu galma aia.

| Raducons a răspuns:

Nu se intampla nimic, daca vrei sa nu te mai deranjeze o poti scoate la chirurgie

| 757474 explică (pentru Raducons):

Deci nu e nimic grav

| Raducons a răspuns (pentru 757474):

Nu este grav. daca nu iti place si e inestetica cauta un dermatolog si scoate o e in jur de 150 lei

| aXy99 a răspuns (pentru Raducons):

Nimic in afara de un cancer de piele.
Asta in cel mai rau caz.