| CrazyMan2005 a întrebat:

Salut, am avut piciorul în ghips 1 săptămâna iar acum este puțin umflat în zona gleznei și îmi este frică să îl folosesc. Am avut o entorsă și smulgere de ligamente, mușchiul nu face nimic și nu îl prea simt.
Cum să îmi revin mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apa rece pe carpa sau apa de plumb. Nu stiu daca se mai gaseste la farmacie apa de plumb. In tineretea mea se gasea. Masaj cu ulei de terebentina. Un alt remediu rapid este si laptele fierbinte, aplicat pe o bucata de bumbac si asezat in zona afectata. Uleiul esential de levantica, foaie de varza aplicata de seara pana dimineata.