| Alexandru_George_2002 a întrebat:

Salut, am avut un vis foart ciudat, eram langa o padure cu un "prieten" nu stiam exact cine era, impreuna cu el am legat 2 oameni de un copac si le-am taiat mainile si picoarele fara sa ezit, apoi cand sa plecam am vazut un om care se uita i-am zis "prietenului" sa mergem sa-l omoram si p-ala, i-am zis-o cu un entuziasm foarte mare iar apoi m-am trezit, poate sa fie ceva legat de psihic? si in viata real sunt la fel, la fel in sensul ca chiar imi place sa vad chestii cu mult sange si am si placerea sa ma uit la videoclipuri de genu.

Raspunsuri serioase va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Bine ar fi daca nu ai crede in visuri visurile se produc doar in imaginatia noastra cand dormim.

| devilshelp a răspuns:

A fost doar un vis. Atata timp cat stii ca nu o sa faci asa ceva niciodata nu ai de ce sa te ingrijorezi

| Jouliete a răspuns:

Probabil ai o înclinație spre "stilul" acesta.Visele sunt reprezentații ale gândurilor si dorințelor din timpul zilei. Eu îți recomand sa ai grijă cu aceste placeri morbide deoarece te pot transforma intr-o persoană violentă.

| Alexandru_George_2002 explică (pentru Jouliete):

Faza ee ca am avut o copilarie nu tocmai fericita, mi-a spus un psiholoc ca se poate trage si de la traumele suferite in copilarie, tatal meu de exemplu, cand eram mic era foarte violent cu mine, fratimiu si maicamea, si recent, de un an, un an si ceva am inceput sa ii intorc vorbele aducandu-mi aminte de ce mi-a facut in copilarie mie si mamei mele, a fost chemata si politia de multe ori, si ultima data cand am avut un conflict cu el l-am umplut de sange pe fata, sunt destul de violent, mama nu prea ia in serios chestia asta, si mi-a spus de cateva ori sa ma duca la psiholog si i-am zis ca nu vreau, ar trebui sa ma duc?

| Jouliete a răspuns (pentru Alexandru_George_2002):

Da totul se trege din trecutul pe care l-ai avut, din acea suferinta. Ar trebui sa te duci la psiholog pentru ca aceste lucruri te afecteaza si nu-i bine