| anonim_4396 a întrebat:

Salut am câteva întrebări legate de Fimoză

1. Ce este Fimoza mai exact?
2. Din ce cauză poate apărea fimoza?
3. În cât timp poate apărea fimoza?
4. Între ce vârste poate apărea fimoza?
5. Care sunt primele simptome/semne ale fimozei?

Nu c-aş avea, doar vreau să ştiu odată ce este şi cum se manifestă.
Dau fundă! :©

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| VibeTrix a răspuns:

Www.contraboli.ro/fimoza-cauze-simptome-diagnostic-tratament/
Uite. Ti-am dat un site pentru ca nu chiar pot sa zic eu ce este...Si asa citesti.

| Admunssen a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Fimoz%C4%83
Consulta un medic daca chiar ai probleme.

| raMLesS a răspuns (pentru Admunssen):

Nu am, am scris în intrebare, doar am intrebat şi eu.

| Crainstorm20 a răspuns:

Ok, fimoza nu e boala grava, ea reprezinta o afectiune prin care nu poti sa retragi pielea de pe penis complet. Astfel se poate trata prin operatie chirurgicala prin taierea pielii de pe ea. :-) Sper ca te-am ajutat. :-)