| Tine_Minte_Teoo_1988 a întrebat:

Salut.Am ceva probleme acum ceva timp am consumat Etnobotanice pe o perioada mai lunga de timp.Dar acum m-am lasat.Dar nu mai pot dormi.Acum ceva timp am incercat din nou sa ma las dar nu am putut tot din cauza acestei probleme.Acum vreau sa termin definitv. Puteti sa imi recomandati ceva pastile pentru somn sau ceva orice ce ma poate scapa de aceasta problema sa pot dormi ca un om normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Ba ai unde sa-ti cosumi energia in asa fel incat sa fii obosit si sa te ia somnul. La o sala de sport, la alergat, ia-o pe jos cand te duci acasa, implica-te in mai multe activitati. Bea ceai de salvie, te linisteste si ajuta cu somnul, o cana, doua.
Si gandeste-te la faptul ca poti sa dormi, cred ca-ti autosugerezi singuri faptul ca daca nu fumezi, nu poti sa dormi, iar creierul tau asa functioneaza laughing. Gandeste pozitiv.

Iar ca intrebare, ce fumezi? N-au disparut Spiceshopurile? Eu asa stiam laughing

| Tine_Minte_Teoo_1988 explică (pentru Ririru):

FUNDA.
Da au disparut in 2011 dar "Legale-le" se vand pe piata neagra si acum in cantitati foarte mari.Sa sti ca m-am gandit si la treaba care mi-ai ziso tu, posibil ca subconstientul meu sa nu mai perceapa somn linistit fara asta.Mersi mult o sa ma gandesc la asta.

| Ririru a răspuns (pentru Tine_Minte_Teoo_1988):

Hello again!
Cu siguranta si subconstientul tau lucreaza la asta, se spune ca atragem la ce ne gandim. Am avut si eu perioade cand imi era frica sa mananc ceva pentru ca aveam niste stari de voma, apoi imediat dupa ce mancam mi se facea rau. Cred ca e si de la pshicul nostru.
Banuiam eu laughing totusi, incearca sa le eviti, mai bine fumezi marijuana laughing. Te moleseste intr-un final.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mergi la sala sau te apuci de alergat. Tu trebuie să depui efort fizic ziua ca să poți dormi noaptea. Folosirea calculatorului seara, te va face să nu dormi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai din mix de plante. 2-3 lei o cutie!winking Baga 3-4 cănipe zi; nu prea dulce! După o săptămână esti fresh!

| Kogaion a răspuns:

Deci te ai lasat sau nu? Ca vad ca nici tu nu stii. Daca o zi iei, o zi nu, nu rezolvi nimic, esti in sevraj si de aia nu poti dormi, dar daca nu te mai droghezi o sa dispara asta. Oricum cred ca ai corpul varza, iti recomand sa mananci cat mai sanatos pe viitor pentru a ti ajuta corpul sa si revina.

| Tine_Minte_Teoo_1988 explică (pentru Kogaion):

Corpul meu nu are nimic.Sunt perfect sanatos analize la zi.Da m-am lasat.Dar eu vreau ceva pastile care ma pot ajuta sa dorm linistit.Nu e vorba de sevraj.In general aceasta prostie care se fumeaza, iti ataca sistemul nervos si nu mai poti dormi asa cum trebuie.Problema este ca nu am o viata activa sunt angajat la un magazin Orange si nu fac multa miscare.Nu am unde sa imi consum energia pentru a ma epuiza.Deci pastilele ma pot ajuta, nu vreau sa incerc nici somnifere in adevaraul sens al cuvantului.Ies din una dau in alta.

| GL757W a răspuns:

Xanax sau Dormicum + un ceai calmant si ceva activitate productiva pe timpul zilei. Sanatate!

| Idontcare69 a răspuns:

Încearcă ceaiul de salvie, te va calma, iti da o stare de somnolență + iti detoxifiaza corpul de substanțele rele consumatewinking