| andreiandsrn a întrebat:

Salut, am dat cu pumnul in perete tare si zgarciul de la mana dreapta (degetul mic) a sarit si s-a deplasat. Ce este de facut? Are ceva daca stau asa 1 saptamana si nu ma duc la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că se va umfla si se va învineți zona... sad
Ține compresă cu apă rece/gheață și vezi cum decurge situatia...
Dacă nu ti-ai fracturat osul, nu cred că vei avea nevoie de ortoped.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Repară peretele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic ca daca stai asa, se agraveaza situatia.

| Eduard619 a răspuns:

Sa-ti controlezi pornirile astea tâmpite în primul rând.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la psiholog.

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa spui psihiatru, psihologul poate doar sa il ia cu lugu-lugu, dar psihiatru il poate baga direct la casa de nebuni unde isi are locul big grin