| Claudiufast a întrebat:

Am degetele de la mâini foarte slabe și nu sunt deloc drepte. Privite din lateral ar avea forma unui "s" ce as putea face sa le aduc la forma normala? Este lipsa de Calciu sau? Menționez ca sunt cam slab.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pai esti slab, asta e problema. Daca aveai o greutate normala aratau si degetele altfel, de ce crezi ca la tipii slabi degetele arata de pianist, iar la cei grasi ca niste carnaciori? Nu are legatura cu lipsa de calciu.

| DanielPH a răspuns:

Da o fuga pe la cabinetul medicului de familie ca sa-ti dea o trimitere catre un specialist, el iti poate raspunde concret la intrebari.
Personal cred ca asa ti-e structurat corpul, in deosebi daca zici ca ai oasele deformate sau articulate diferit de a altora.
Degetele sunt slabe la randul lor, daca zici ca asa esti si tu. Nu poti avea 100 de kg si sticksuri pe post de degete, ori 45 de kg si grisine.
Succes!