Întrebare recomandată | AndreiGheorghe28 a întrebat:

Salut.Am dintii galbeni si as vrea sa imi cumpar benzi 3D White Crest.Ce parere aveti? Sunt bune de ceva deoarece nu doresc sa dau bani degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Functioneaza dar rezultatul tine foarte putin din pacate, la mine s-au albit foarte mult dar in aproximativ 2 luni au revenit la nuanta initiala. Cred ca depinde de la persoana la persoana, poate la tine va tine mai mult dar in orice caz nu va tine efectul in jur de 1 an asa cum spun ei. Sunt bune daca iti doresti ceva de moment, pentru rezultat de lunga durata e recomandata albirea in cabinet.

| CuriousStuff a răspuns:

De banii aia mai bine te duci la un stomatolog si-ti faci ceva profesionist care 100% da si rezultate.

| andrabella a răspuns:

Mergi mai bine la stomatolog. Din ce stiu si am auzit nu sunt bune sunt vrajeli ca albesc benzile si tot felul... si palatele de dinti card zis ca iti albesc dinti prosti doar tii curata de albit nu tii albesc.

| Gaby227 a răspuns:

Eu zic sa nu faci nici un tratament.
Albirea se face prin subțierea smalțului, ceea ce e rau.
Culoarea dintilor o ai din nastere, daca ii ai galbeni nu inseamna neaparat ca sunt murdari.
Straduieste-te sa ai o igiena buna atat.