| irinuta1113 a întrebat:

Salut am doua mese pe zi, ma trezesc la ora 7 si ma culc la ora 10, sunt foarte obosita,nu am puteri, oare de ce se intampla asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ştii ce se spune despre cei care fac acelaşi lucru şi aşteaptă rezultat diferit?
Pui aceleaşi întrebări de săptămâni întregi şi continui să te înfometezi, mirându-te cum de te simţi obosită. Doar eu văd un tipar?

| cristi202 a răspuns:

Daca esti domnisoara simpatica din imaginea de la profilul tau, cu siguranta ai nevoie de cel putin 4 mese pe zi. Nu sa maninci copios, dar cit sa te saturi. Inca te dezvolti, si corpul are nevoie de energie.
As tinde sa cred si ca esti un pic anorexica, ti-e teama sa maninci pentru ca te-ai ingrasa. Daca e asa, lasa silueta deoparte, si pune-te si maninca bine, chiar daca pui cateva kg in plus, mai bine cu cateva kg in plus decat cu o sanatate facuta praf inca din tinerete.

| Bondarel99 a răspuns:

Ideea nu e sa mănânci ca sa îți umpli stomacul ci sa mănânci ca sa îți iei toate substanțele nutritive necesare, deci poate ca nu mănânci ce trebuie sau mănânci foarte putine calorii.

| RAY a răspuns:

Ca nu manci nimic iar organismul are si el niste mecanisme de supravetuire

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil nu iei ce trebuie din mancarea respectiva!
Ori mananci foarte putin si corpului nu-i ajunge sa produca destula energie, ori esti deja foarte anemica si atunci ai nevoei de hrana serioasa ca sa te pui pe picioare.
Somnul nu-i intotdeauna cauza unei oboseli masive, alte vcauze pot fii: anemia, obezitatea, lipa totala de exercitiu fizic, lipsa unei hrane adecvate si sanatoase, avitaminoze, infectii in corp samd

| Prumarius a răspuns:

Posibil din cauza vremi

| RayVagos a răspuns:

Mananca de mai multe ori pe zi, si nu orice mancare. Daca mananci ceva dulce sau un sandwich nu inseamna ca ai mancat, asta e doar o gustare. Incearca sa mananci mancare neprocesata, mult fructe si legume si sa bei multa apa. Numai bine! : )