| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am dureri de coaste destul de des, gen ma doare câteva secunde si imi trece. Prima oara am crezut ca e cv la inima dar cand am facut ekg acum o luna a spus ca totul e perfect, iar tensiunea acum o sapt era 12 cu 7, iar azi era 13 ca am fost si putin stresat. Fac sport de performanta, 16 ani, nu sunt gras. Oare ma doare ca ma gandesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am dureri de coaste... Oare ma doare ca ma gandesc?"

dacă ai avea creier intercostal, ar fi probabil așa. Dar chiar așa, îl ai?

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Si cand te doare piciorul, tot la inima te gandesti?
Cine te-a trimis la EKG? Medicul de familie, sigur nu. Treci pe la el/ea.