| Ivanjimenez a întrebat:

Salut! Am facut otita, am fost la medic si am primit antibiotic in forma de picaturi si naproxen (un antiinflamator), insa, dupa terminarea tratamentului, durerea continua. Este posibil ca tratamentul sa nu fi fost suficient sau ca durerea sa fie un efect secundar pentru cateva zile? Sa ma duc iar la medic sau sa mai astept? (precizez ca durerea este mult mai mica ca inainte de a lua tratamentul, de aceea am intrebat daca poate fi un efect secundar). Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Eu zic sa consulți medicul. Dacă ai terminat tratamentul antibiotic și persista durerea e posibil ca infecția sa nu fi trecut intru totul. Eventual cu atat mai bine îți va evalua starea posttratament medicamentos.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic poate ai rana pe timpan numai medicul poate depista si poate trata cu antibiotic

| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu ai voie sa iesi din casa pana nu esti complet vindecat. Mai bine suna la medic si intreaba.