| Alex432222 a întrebat:

Salut,
Am făcut un examen de urina și nu prea înțeleg valorile
Examen chimic
Emoglobina 0.00
Proteine 0
Glicoziu 0
Corpuri chetonice 0
Densitate relativa 1.019
PH 5.5
Examenul morfologic
Eritrociti 9
Leucociti 34
Agregate leococitare Absent
Urocultura
Negativ
Întrebarea mea, am infecție urinara, mâine am programare la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Nemeessis a răspuns:

Salut. Leucocitele crescute în urină înseamnă că undeva, pe tractul urinar, este posibilă o infecție. Faptul că urocultura este negativă, nu înseamnă că nu există o infecție, ci că din anumite motive, bacteria nu a crescut pe mediul respectiv.