| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut.
Am făcut un vaccin pe care îl faci la 14 ani(Anti-Tetanos)
Iar acum ma simt obosit si ma doare locul vaccinului.
Apropo am facut vaccinul ieri si oboseala si durerea de mâna a început pe la 12 noaptea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Durerea locală e o reacție adversa frecventa. Și pe mine m-a durut vreo câteva zile după ce îl făcusem. Dacă nu ai simptome precum febra, vărsături frisoane, e totul ok, va trece.