| DavidEu a întrebat:

Am fost acum cateva zile la ştrand şi am alunecat şi am căzut, lovindu-mă la cap. Atunci m-a durut doar câteva minute şi acum, au trecut 3 zile de la acel incident şi când am ieşit pe afară a început să mă doară capul. Am ieşit pe afară pe la ora 5 şi pe la ora 6 m-am dat cu bicicleta cam 10 minute, după ce m-am oprit a început acea durere care a trecut după ceva timp. Nu ştiu dacă este o durere normală din cauza căldurii sau poate să fie ceva grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Cel mai indicat in situatia ta este sa mergi la un medic deoarece in urma cazaturii este posibil sa iti fi aparut un traumatism la cap care trebuie depistat si tratat corespunzator.