| AlexDorinel a întrebat:

Am fost azi la dentist si aparent a fost total diferit fata de ce ati zis voi, am inteles ca trebuie sa-mi sigileze dintii, imi tot baga polizoarele alea sau frezele ma rog... si sunt 2 freze,una care scoate fum si una care nu scoate,baa si aia care scoate fum doare..., cealalta nu si imi tot dădea cu frezele alea, imi tot baga o vată foarte mica albastra (cred ca avea spirt pe ea sau ceva de genu) de vreo 6 ori si mi-a bagat si de vreo 2 ori tot o vata foarte mica dar cu o culoare intre crem si portocaliu.

Si in timp ce lucra mai pe la sfarsit mi-a pus 2 vate mai mari intr-o parte si alta, ca sa absoarba saliva cred...

Deci? Ce urmeaza sa-mi mai faca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mai facă la fel ca până acum, până îi repară.
Dar s-ar putea să facă iar ceva diferit de ceea ce zicem noi.

| laSoledad a răspuns:

Nu are voie sa umble cu ustensilele alea in gura ta daca te doare. La orice impact care iti cauzeaza durere, trebuie sa ridici mana stanga sa se opreasca. Trebuie sa te anestezieze bine inainte. Daca inca doare, trebuie sa mareasca doza de anestezie. Data viitoare, ridica mana cand lucreaza cu ustensilele alea si spune-le ca te doare.

| XYZ02 a răspuns:

Deci,tu ai fost la un medic dentist care ti-a facut o interventie si nu l-ai intrebat ce face si ne intrebi acum pe noi? laughing
Poate iti pune coroana.