| blintzz a întrebat:

Salut, am fost internat in spital timp de o saptamana deoarece am avut adenoflegmon laterocervical, o infectie in gat, iar timp de 7 zile am primit antibiotice, iar acasa mi-a dat un tratament sa iau timp de o luna, niste pastile, intrebarea mea este, daca pot fuma? fara raspunsuri de gen lasa-te de fumat ca nu e sanatos sau d-astea, vreau doar sa stiu daca e vreo problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Jo17 a răspuns:

Inca nu. Pana te faci complet sanatos.
Ai grija ca fumatul poate face cancer.

| blintzz explică (pentru Jo17):

Si daca fumez o tigare pe zi?

| Jo17 a răspuns (pentru blintzz):

Intreaba-l pe doctor daca poti fuma acum.