| LacustaXD a întrebat:

Am fost la un antrenament de aikido ( arta martiala japoneza) si a fost chinuitor pentru mine ca m-au durut cred muschii de la picioare, doar atat. Intrebarea mea este daca e normal sa ma doara picioarele si daca continui sa merg imi va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal sa te doara, asa este cand faci efort fizic dupa o bucata lunga de trandaveala, te dor toate: muschi, oase, esti rupt.
Febra musculara se scoate prin exercitiu fizic mai mult.
O sa fii bine abia peste cateva zile, cand scapi de febra musculara.

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Ai febra musculara, e normal pentru ca ai lucrat acei muschi dupa o perioada in care nu ai supus la miscare atat de mult.ia o aspirina, e antiinflamatoare si continua sa faci sport ca sa iti treaca mai repede

| Betty12345678 a răspuns:

E normal sa te doara, ai nevoie si de pauza apoi poti reveni.