| xXxDragosHHHxXx a întrebat:

Am inaltimea de 1.77 si o greutate de 72.5kg. Acum o luna aveam in jur de 69kg si de ceva timp imi tot propun sa ajung pe la 65kg. As vrea sa reusesc sa slabesc aceste 7.5
kg pana pe 1 ianuarie, cam asa. Intrebarea este "cum sa o fac"? Cam ce ar trebui sa mananc? Stiu ca trebuie sa renunt la dulciuri, paine si sucuri. Trebuie sa fac si niste exercitii dar ce fel de exercitii? Am facut si sala 6 luni. si as vrea sa dau de pe mine grasimea care s-a pus pe putinii muschi care i-am facut la sala... Astept parerile voastre. Sper sa fie cat mai multe. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Genoflexiuni, flotari multe, abdomene. Dar conteaza foarte mult si ceea ce mananci si ora la care mananci. Fa toate aceste 3 exercitii dar pe serii, se va vedea rezultatul, dar necesita multa munca!

| StefanRaul1993 a răspuns (pentru Eastwood):

Un fizic de invidiat nu se obtine fara niste antrenament cardio imbinat cu o dieta echilibrata din care lipsesc grasimile nesaturate si alimentele procesate.

2 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Proteine peste proteine si exercitiu fizic precum mersul pe bicicleta la distante mari.