| Filipescu a întrebat:

Salut, am la buza de jos un punct arată ca o venă neagră sau cheag de sânge, câteodată se mărește puțin și mă jenează. Cred că am rămas cu punctul acela de 20 de ani, cred că am avut buza spartă.Ce trebuie să fac? Mulțumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Probabil ai o acumulare de sange. Mergi la medic. Eu cred ca la chirurgie se va rezolva pe loc daca e asa si nu alta problema. In nici un caz, nu vad o boala venerica asa cum ti se spune mai sus.

| GeneviveJ a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la un consult la un medic dermatolog cat mai devreme, pentru ca din descrierea ta este vorba de o formatiune care recidiveaza. Nu trebuie neglijata deloc, cat mai repede bilet de trimitere de la medicul de familie si o programare la dermato venerologie.