| king5151 a întrebat:

Am mana in ghips de vreo 3 saptamani si ceva, mi-am rupt-o la fotbal, pentru a doua oara *dreapta*laughing si acum 5 zile am facut o radiografie si mi-a zis ca am un os deplasat 3mm, sa tin ghips-ul pana pe 13, e normal sa ma mai doara si acum daca strang pumnul tare? Pot sa misc degetele, sa strang pumnul, nu chiar asa tare dar pot, e normal sa ma mai doara si acum sau trebuia sa se vindece complet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ești cam neastâmpărat...winking
Da, e normal să doară. Durerile vor continua și după scoaterea ghipsului, incă o perioadă.

| king5151 explică (pentru floresdemayo):

laughing) sunt putin, multumesc de raspuns

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E normal sa doara. Inca nu este vindecat complet.

| Jokers666 a răspuns:

Da este normal sa te doara pana ce se va prinde fractura stai linistit iti va trece.Succes si multa sanatate

| Focutza a răspuns:

Ti s-au atrofiat muschii. E ok, faci putina recuperare dupa si gata