| stalinyo a întrebat:

Salut am nevoie de niste sfaturi in timp de o zi mi-au aparut niste pete mici maro pe fata ca semnele de nastere numai ca mai mici o sami dispara mi-a aparut si pe mana stanga cateva ce sa fac? dispar de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pot fii de la caldura sau poate e o alergie.
Du-te la medicul dermatolog cel mai bine.
Te pup!

| CMaria21 a răspuns:

Mergi la medic anumite pete ies de la ficat sau de la alta afectiune!happy mergi la dermatolog e simplu pentru o crema pe care ti-o recomanda in 5 minute sa stai toata viata cu pete?

| stalinyo explică (pentru CMaria21):

Mi-au aparut acuma si pe spate crying
la medic nu ma duc big grin
n-am o parere prea buna despre ei si tin sa mentionez ca am 14 ani nu cred ca de la ficat

| AnalbagRevine a răspuns:

Incearca sa dai cu mana pe ele si sune-mi daca ies din relief sau sunt plate.

| stalinyo explică (pentru AnalbagRevine):

Sunt pete cand pun mana pe ele e ca si cum as pune mana pe piele

| AnalbagRevine a răspuns (pentru stalinyo):

E greu de zis doar din ce descri tu, ai mancat ceva, mancarimi probabil nu ai. sunt boli endocrinologice care se manifesta cu hiperpigmentare, te simti mai obosita in ultimul timp?