| anonim_4396 a întrebat:

Am niste bubite pe penis de culoarea pielii care seamana cu negii. Cum pot scapa de ele? Mentionez ca ma dusez in fiecare zi si ca nu am avut relatii sexuale pana in prezent. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Dusez? adica faci duș zilnic?

S-ar putea sa ai niste simple bubite din cauza ca te-ai mastu. prea devreme (vorbesc serios laughing ), sunt inofensive, doar inestetice.

Asta din ce ai descris, dar cel mai bine, fa o vizita la un dermatolog big grin

| AngelDark11 a răspuns:

Salut.
Poti sa incerci sa te dezinfectezi locul si sa te dai apoi cu crema de galbenele. Poate sa fie o dereglare in sange, iar atunci poti sa faci urmatoarele lucruri:
1) Sa iei o lingurita de bicarbonat cu apa dimineata.
2) Sa mananci in fiecare zi jumatate de cub de drojdie.
3) Sa bei dimineata si seara o cana de ceai de coada soricelului.
Daca in timp de 2 saptamani nu iti trec, sau se agraveaza, ar trebui sa mergi la un medic ginecolog.