| Anonim1023 a întrebat:

Salut,am niste nelamuriri in legatura cu bataturile.
Am avut niste bataturi pe care le-am tratat cu clavusin si plasturi cu acid salicilic,momentan am scapat de ele insa au ramas niste urme.
Problema este ca am pe deget foarte multe puncte mici rosii pe sub piele,se vad ca si cum ar fi niste spatii sub piele si acum s-au extins si sub degetul mare,nu stiu ce sunt sau daca sunt bataturi mai mici.

Ma puteti ajuta, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rotazi a răspuns:

Ori ai folosit prea mult medicament si te-ai ars, ori faci in continuare alte bataturi. Cel mai bine e sa mergi la medicul tau de familie sa vada ce ai acolo.
Vezi si cauza pentru care le faci. Probabil incaltamintea este de vina.