| anonim_4396 a întrebat:

Am niste probleme, de cateva zile. Le-am spus alor mei, ca sa nu-mi mai spuneti sa le spun. M-o durut capul in spate, nu la ceafa, ci ceva mai sus. Si de cateva zile am niste simptome ciudate : ameteli si stari de somnolenta puternice. Recunosc ca vara asta nu prea am avut un program ca lumea. Azi m-a durut in zona inimii, nu stiu de ce sad. Nu a fost o durere mare, dar m-am simtit nasol. Credeti ca e durere de crestere? Va rog, fara doctor. Am apelat destul la el. Mereu imi e somn, si cand stau jos si ma scol, am ameteli pe moment. Mentionez ca sunt si super ipohondra. Credeti ca am ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu este durere de crestere. Si ai aici doar un singur raspuns bun. Eu stiu ce este acea durere cum spui, mai sus de ceafa. Tot de acolo e posibil sa fie si ametelile. TREBUIE sa faci un control serios la un medic serios. Nu e gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Nu stiu ce sa zic, nu e normal ce ti se intampla, ar trebui sa mergi la medic pentru niste investigatii amanuntite.
Te pup!

| Morphines a răspuns:

Din păcate nu ai ce face, trebuie să mergi neapărat la medic. Poți avea ceva mai grav, o tumoare, spre exemplu, așa că nu poți sta și să pierzi vremea. Doamne frerește! Cu vederea cum stai?

| alionadoareu a răspuns:

Nu-i nimic, esti gravida

| anonim_4396 explică (pentru alionadoareu):

Mda... La 16 ani, mi se pare normal.

| alionadoareu a răspuns:

Hey, nu stii de gluma? am zis ca razi un pic si-ti trece durerea aia happy

| Lance a răspuns:

Zici ca ai avut un program incarcat vara asta. Ai fost privata de somn(asadar ai dormit mai putin de 7-8 ore/noapte) in mod consistent?

Daca da, atunci poate fi vorba de epuizare, tensiune scazuta/marita si o dereglare strasnica a bioritmului - nu sunt medic, deci nu pot sa dau o explicatie mai clara sau mai exacta de atat.

O solutie ar fi sa incepi o cura folosind un supliment cu multivitamine si, in mod neaparat sa contina calciu si magneziu. De asemenea trebuie sa te menajezi, clar e nevoie de recuperare.

Stiu ca nu vrei sa auzi, dar n-ar strica macar o consultatie. Asa din pareri nu se poate oferi un diagnostic sau o solutie 100% sigura.