| Marcel2644 a întrebat:

Am o chestie galbena care imi apare sub pielea penisului si miroase foarte urat. Dispare dupa ce ma spal dar dupa careva zile apare iarasi. Este ceva grav? Sau este vorba de igiena?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MyName28 a răspuns:

Este igiena, iti apare sub capul penisului. Nu iti face griji, spala-te 1 data pe zi la puța și ai rezolvat.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste smegma, este o secretie normala, care nu miroase urat decat daca ai o igiena precara. Este suficient sa te speli de doua ori pe zi, dimineata si seara, in timpul dusului pe care oricum trebuie sa il faci, cu multa apa calda si sapun, decalotand bine si insistand in toate pliurile pielii, ca sa nu mai ai probleme. daca ignori igiena, in timp o sa te alegi cu infectii si chiar dificultati la decalotare.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar ai o problema cu igiena locala!
Smegma aia se curata cu apa calda si sapun!
Citest aici:
http://www.seximus.ro/articole/igiena_intima_genitala_barbat.php

Dusul zilnic este obligatoriu, incluzand spalarea organului sexual, decalotandu-l si insistand cu apa calda si sapun, pana il lasi perfect curat si nemirositor.
Vara, se impune 2 dusuri pe zi si schimbatul chilotului de fiecare data dupa dus.