| qieiqpalz a întrebat:

Salut..am o colega care e in Franta si urmeaza sa se intoarca ..si din cate stiu is 1000 cazuri de corona virus si mi-e sa nu-mi dea si mie.
Stiu ca e o rata de mortalitate mica in spre foarte mica dar tot nu am nevoie de el..niste pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca te saruti cu ea, nu stranuta pe tine, nu iei dar e bine sa eviti contactul direct cu ea, spalate des pe maini, spune-i sa poarte masca asa ne protejeaza si pe noi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce fel de colegă îți este? Unde te întâlnești cu ea ca colegă?

| Apokales a răspuns:

1000 de cazuri, nu-s multe raportandu-ne la populatia Frantei. Sfatul meu, nu o evita ca ai parea ciudat si nu ai de ce.

| Crackman a răspuns:

Ba stai calma in banca ta... O sa pari o ciudata. Boala asta cel mult te baga in pat 4 zile si dupa o sa ai imunitate toata viata

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Crackman):

Deja au fost raportate cazuri de reinfectare si a doua e mai nasoala ca prima. De unde ai scos duma cu imunitatea?

| Crackman a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Duma este un fapt... Daca tu asculti orice bazaconie ale stirilor nu este vina mea.
Ce face un corp dupa ce scapa de o boala? Iti creeaza un plan viitor sa l combata (antixorpi) nu ma refer la cancer ca acolo este un altfel de corp infector, aico este vorba de virusi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Crackman):

De mutatii ai auzit? Plus ca la ce stare de sanatate generala au romanii in general, nu e nevoie de eu stiu ce super-virus. Aproape juma' de populatie nu are acces la APA CURENTA!

| TheGentleman a răspuns:

Tu ești, Bobiță?

https://www.youtube.com/watch?v=I6nt8ycteLY

Vezi să nu faci s3x, că și prin sexare poți lua coronavirus

| Nonolita a răspuns:

Nu trebuie sa fim paranoici dar nici inconstienti!
La intrarea in tara i se va face testul. Iar daca este cel putin purtatoare de virus, va fi izolata. Nu te vei infecta.

| suntserios a răspuns (pentru Nonolita):

De unde ai scos tu informatia ca se fac teste tutror celor care intra in tara?

| Nonolita a răspuns (pentru suntserios):

De la Arafat. Uita-te si tu la stiri, nu numai pe TPU!

| suntserios a răspuns (pentru Nonolita):

Tocmai ca ma uit si aparent le si inteleg.
Nu face nimeni teste la toti care intra in tara. Eu zic sa insiti putin sa intelegi stirile.

| L001 a răspuns:

Nu ai de ce să te temi virusul ăsta te-a afectat și pe tine cu panica ei.