| Anonim53220 a întrebat:

Am o durere ciudata ce a inceput acum cateva ore...e o durere chiar in zona unde se intalneste gatul cu umarul, intre ele, si durerea se raspandeste putin, dar e un tip ciudat de durere pe care nu l-am mai simtit, nu ma doare mai mult daca ma misc, dar ma doare si daca nu fac nimic si o simt undeva la interior adanc putin cumva.Nu stiu cum sa explic bine, dupa cum am zis e ciudat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

A dormit stramb?
Ai facut o miscare brusca a capului?
Ti s-a rasucit un muschi. Fa masaj usor, roteste capul. Iti va trece.

| Anonim53220 explică (pentru Iote):

Problema e ca durerea e cam puternica, mi-a amortit usor bratul stang, ma doare pe spate putin, mana, gatul....atac de cord?

| Iote a răspuns (pentru Anonim53220):

Nuu, departe de asta. Durerea muschiului agresat (efort, pozitie proasta), iradiaza spre vecinatati. Atacul de cord se manifesta altfel. Chiar daca uneori o mana e implicata. Dar nu gatul, umarul si ce mai spui.
Insa daca esti ingrijorat, poti merge la medic. La medicul de familie si te lamureste.

| Anonim53220 explică (pentru Iote):

M-am uitat si zicea si de gat spate piept umar mana.Si nu muschiul ma doare, indiferent cum ma misc durerea e aceeasi foarte enervanta si puternica....acum a cam trecut, sunt mai bine.Statea in pat si chiar inainte sa adorm m-a lasat dintr-odata.Din durere care da spre insuportabila la aproape nimic...ciudat

| Anonim53220 explică:

Vad ca durereabse extinde la spate, gat, imi amorteste usor mana...e posibil sa am atac de cord? Ce sa fac? Nu vreau sa merg la spital si dupa sa nu foe nimic, doar o intindere de tendon sau ceva