| SUCALON a întrebat:

Am o durere de spate, mai exact in zona omoplatului, de obicei cand ma aplec sau fac efort. Durerea se mai duce si in piept.
E ceva grav sau e din cauza efortului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Daca faci efort e posibil sa fie o intindere de muschi.

| RaduWhovian a răspuns:

Cel mai probabil din cauza efortului (am patit si eu dupa un efort foarte mare), am fost la medic (am avut o durere atat de puternica incat am fost cu salvarea). Se poate intampla mai ales cand faci efort dupa o perioada lunga de sedentarism. Pe langa asta, durerea poate fi si din cauza pozitiei pe care o ai in general, fie la calculator, fie in timpul somnului. Pe mine m-a durut exact in partea pieptului. am facut analize atat la inima, cat si la plamani, iar totul era perfect. Sincer, poate fi de la coloana, poate nevralgie intercostala, who knows?