| XterIasi a întrebat:

Salut, am o întrebare.
Am 17 ani si o înălțime de 1.66 1.67 si imi fac griji pentru înălțime (prietenii mei sunt de aceeasi vârstă sunt mult mai înalți, toti cresc numai eu nu.) Stiți ceva exercitii, metode de a ma înaltă? Oare am sa mai cresc? (tin sa menționez mama are 1.64 si tata 1.88)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elinelaaaa a răspuns:

Aste este ultimul lucru la care ar trebui sa te gandesti, lasa privitul la aspectul altora si nu iti mai pune intrebari de ce ala e asa si eu nu sau eu ce sa fac sa fiu ca el?**
Trebuie sa te autoapreciez si sa te bucuri de fizicul tau asa cum este el, ai o inaltime frumoasa.
Tu esti tu, iar ei sunt ei
Nu trebuie sa fii ca altii.

| XterIasi explică (pentru Elinelaaaa):

Da înțeleg, dar totuși nu prea înțeleg care e treaba. Ca toti prieteni mei cresc di eu nu, adica toti au aproape aceeasi inaltime si eu nu sad

| Elinelaaaa a răspuns (pentru XterIasi):

Privind prea mult la persoanele din jurul tau uiti sa te apreciezi.
Asta esti tu.
Daca consideri asta o problema comunica unui doctor poate te v-a ajuta.
Inaltimea ta este perfect normala, nu ar trebui sa te ingrijoreze.