| DrageanElena a întrebat:

Am un prieten (amic) si i s-au ingalbenit ochii. I-am zis sa mearga la spital urgent ca s-ar putea sa aiba "galbenare", doamne fereste. Voi ce credeti ca ar putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ai dreptate. Icterul este unul dintre simptomele hepatitei B. Roaga-ti prietenul sa mearga urgent la medic.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cunostintele mele (foarte limitate), ingalbenirea tesuturilor are legatura cu probleme foarte grave la ficat...

| elena a răspuns:

Si el si tu urgent la medic.

auran
| auran a răspuns:

Hepatita

Janina
| Janina a răspuns:

Eu stiam ca e hepatita...asa ne spuneau tipele de la cabinetul medical in liceu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Hepatita ti se mai ingalbenesc ochii si jurul ochilor.Ai mare grija.Sanatate

| nicky a răspuns:

Ai avut dreptate trebuie sa se prezinte de urgenta la medic.

| pisi dy a răspuns:

Cred ca are hepatita, nu "galbenare"...