| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Am varsta de 13 ani si am niste sfarcuri destul de mari, inaltimea mea este 1.60 si 45 de kg, nu prea vreau sa merg la piscina ca mno imi iau "bully" (Acum aprox. un an am avut un fel de punct de grasime la sfarcul drept, dupa 3 luni am avut aceeasi chestie la sfarcul stang. Multe persoane au zis ca chestia asta ca se formeaza cand ai un moment de crestere dintr-o data.) laughing Stiti cumva cum pot sa-mi remodelez sfarcurile FARA OPERATII? Ty

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Probabil ai ginecomastie cauzată de o dereglare hormonala sau ai prea mult estrogen în corp. Trebuie sa mergi la un medic endocrinolog cu părinții ca sa îți facă niște analize hormonale pentru că probabil ai o dereglare...asta e varianta ușoară. Varianta grea este sa amâni pentru că vei ajunge la operație.