| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare, cand fumez nu am niciun fel de senzatie ca si cum mi-ar veni fumul pana la plamani, am senzatia ca si cum mi s -ar opri sub barba gen la inceput gatului, modul meu de fumat este: trag din tigara deschid gura si trag fumul si apoi dupa 1 sec il scot afara, fumez corect sau e doar o simpla senzatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Drăgan_Mircea_1986 a răspuns:

Nu,ar trebui să închizi gura, până înveți să fumezi cum trebuie. Ceea ce faci nu îți ajunge în plămâni și poți face cancer Cum să fumezi:tragi din ea in plămâni, îl ti acolo ( sa fi sigur că e acolo îl ti 5-8secunde)și după îl dai afară.

| Alexandru55667 a răspuns (pentru Drăgan_Mircea_1986):

Pai am senzatia ca nu ajunge in plamani.

| aXy99 a răspuns (pentru Drăgan_Mircea_1986):

Vrei sa spui ca daca il trage pana in plamani si il tine acolo mai multe secunde nu poat face cancer? rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Drăgan_Mircea_1986):

Ce sfaturi ii dai si tu, in loc sa-i spui sa nu mai fumezelaughing
Alexandru55667 da-mi numarul mamei tale, vreau sa vorbesc ceva cu ea. Nelegat de fumat.